دهکده استارت20

دانلود رایگان PDF بازی اندورید برنامه موبایل و فیلم و سریال جدید| مرجع آموزش و معرفی بهترین محصولات و خدمات روز دنیا

روانشناسی تاریک pdf

بهترین کتاب های ایرانی که باید خواند

  • ۳۷۹

دانلود کتاب پرفروش

15 دی 1401

     

کتاب های پرفروش سال 1402

❤فهرست این مقاله

دانلود کتاب های محبوب سال 1402

 

 

1 -معرفی و دانلود کتاب ملت عشق

1 -معرفی و دانلود کتاب ملت عشق
1 -معرفی و دانلود کتاب ملت عشق

معرفی کتاب ملت عشق

داستان عشق و دلدادگی نه قصه گذشته است و نه روایت آینده! عشق همان اتفاقی است که در هر لحظه جاریست! کتاب ملت عشق اثر پرطرفدار و بی‌نظیر الیف شافاک است که براساس زندگی شمس و مولانا به بهترین مضامین عاشقانه و عارفانه پرداخته و دو داستان را در موازات هم،‌ اما به فاصله 800 سال روایت می‌کند. این رمان پرفروش تاریخ ترکیه در سال 2011 نامزد جایزه بین‌المللی ادبی دوبلین شده است و همچنان طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

 

دانلود کتاب ملت عشق 

 

2- کتاب انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر

 

 

2- کتاب انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر
2- کتاب انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر

 

 

معرفی کتاب انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر

کتاب «انسان خردمند» روایتی تاریخی و علمی از پیدایش و تکامل انسان است. نویسنده با بررسی‌ زیست‌شناسی و تاریخیِ انسان صدهزار سال پیش تا انسان امروزی، درک ما را از انسان و بشریت افزایش می‌دهد. دکتر یووال نوح هراری، دانش‌آموخته دانشگاه آکسفورد و استاد تاریخ جهان دانشگاه اورشلیم است و این کتاب را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد. انسان خردمند تاکنون به بیش از چهل زبانِ زنده دنیا ترجمه شده و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است. نویسنده در این کتاب سیر تحول زیستی و فکری انسان را به چهار بخش تقسیم می‌کند: انقلاب شناختی که انسان خودش و پیرامونش را شناخت. انقلاب کشاورزی که بین ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ سال پیش از میلاد رخ داد و انسان را یکجانشین کرد.

دانلود کتاب انسان خردمند

 

 

3- معرفی و دانلود کتاب شازده کوچولو

 

 

 

3- معرفی و دانلود کتاب شازده کوچولو
3- معرفی و دانلود کتاب شازده کوچولو

معرفی کتاب شازده کوچولو

آدمیزاد هیچ گاه جایى که در آن هست را خوش ندارد. کتاب شازده کوچولو به قلم آنتوان دوسنت اگزوپری، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های فرانسوی‌ زبان جهان به شمار می‌آید که در حال حاضر عنوان بهترین کتاب قرن بیستم در فرانسه را از آن خود کرده است. اگزوپری در قالب داستانی فراواقع‌گرا، نگاه تازه‌ای به عشق، زندگی و جهان آدم بزرگ‌ها دارد.

 

 دانلود کتاب شازده کوچولو

 

 

 

همچنین بخوانید : سایت های پر بازدید وردپرسی ایران و جهان 

 

 

4- معرفی و دانلود کتاب کوری

معرفی و دانلود کتاب کوری
معرفی و دانلود کتاب کوری

معرفی کتاب کوری

کتاب کوری یک رمان خاص از ژوزه ساراماگو است؛ یک اثر تمثیلی، بیرون از حصار زمان و مکان، یک رمان معترضانه اجتماعی-سیاسی، که آشفتگی اجتماع و انسان های سردرگم را در دایره‌ی افکار خویش و مناسبات اجتماعی به تصویر می کشد. ساراماگو تاکید بر این حقیقت دارد که اعمال انسانی در «موقعیت» معنا می‌شود و ملاک مطلقی برای قضاوت وجود ندارد. زیرا موقعیت انسان ثابت نیست و در تحول دائمی است.

در شهری‌به طور وحشتناک کوری شیوع پیدا می‌کند و هاله‌ای سفید رنگ بعد از کور شدن افراد مقابل چشمانشان ظاهر می‌شود. خیابان‌ها نام ندارن. شخصیت‌های رمان نیز نام ندارم: دکتر، زن دکتر، دختری که عینک دودی داشت، پیرمردی که چشم بند سیاه داشت، پسرک لوچ و… سبک و ساختار دشوار رمان، پس از چند صفحه، جاذبه‌ای استثنایی پیدا می‌کند. نقطه‌گذاری متن متعارف نیست. نثر موجز در خلال پاراگراف‌های طولانی، پیچیدگی‌های روح انسان و مشکلات غامض زندگی را تداعی می کند. کوری مورد نظر ساراماگو، کوری معنوی است.

در رمان کوری (Blindness) ژوزه ساراماگو (Jose Saramago) برای شخصیت‌ها اسم انتخاب نکرده است. با این وجود پیچیدگی در رمان ایجاد نشده و خواننده به راحتی می‌تواند با شخصیت‌های رمان ارتباط ذهنی برقرار کند. بازگشت‌های زمانی به گذشت و آینده، در خیال شخصیت‌ها از زیبایی‌ها و جذابیت‌های این اثر است.

ساراماگو در کوری (Ensayo sobre a cegueira)، تعهد و باور عمیق خود را به عدالت اجتماعی، احترام به خرد و عقل سلیم همراه با تزکیه روح و جسم که تنها راه ضمانت پیدار ماندن هر جامعه‌ای است، به ارمغان آورده است. کوری در سال 1995 منتشر و ساراماگو به خاطرش برنده جایزه نوبل سال 1998 شد. او درباره‌‌ی این رمان می‌گوید: «این کوری واقعی نیست، تمثیلی است. کورشدن عقل و فهم انسان است. ما انسان‌ها عقل داریم و عاقلانه رفتار نمی‌کنیم…»

همچنین ساراماگو کلام پیچیده و چندپهلویش را در دهان تک تک شخصیت های کتاب و مخصوصا در پایان، در دهان زن دکتر گذاشته است: «چرا ما کور شدیم، نمیدانم. شاید روزی بفهمیم. می‌خواهی عقیده مرا بدانی؟ بله، بگو، فکر نمی‌کنم ما کور شدیم. فکر می‌کنم ما کور هستیم. کور، اما بینا. کورهایی که می‌توانند ببینند، اما نمی‌بینند»

 

 

دانلود رایگان  کتاب کوری

 

5- معرفی کتاب ظلمت در نیمروز

5- معرفی کتاب ظلمت در نیمروز
5- معرفی کتاب ظلمت در نیمروز

معرفی کتاب ظلمت در نیمروز

کتاب ظلمت در نیمروز نوشته آرتور کوستلر است که با ترجمه روان و جذاب مژده دقیقی منتشر شده است. ظلمت در نیمروز اصطلاحی‌ست که از انجیل گرفته شده و به معنای آن است که کسی به گناه ناکرده دم تیغ برود.

درباره کتاب ظلمت در نیمروز

ظلمت در نیمروز یکی از زیباترین رمان‌های سیاسی زمانه ماست. روایتی داستانی از واقعیتی تاریخی است به قلم یک عضو سابق حزب کمونیست با نگاهی منحصربه‌فرد به وضعیت سیاسی ناپایدار اتحاد جماهیر شوروی در اواخر دهه ۱۹۳۰. ویژگی‌های رهبران فکری انقلاب بلشویکی و سیاستمداران برجسته شوروی در شخصیت اصلی رمان به هم آمیخته است، و شرح زندان و اعترافات او بازتاب آرای سیاسی روز است: توتالیتاریسم، سوسیالیسم، کمونیسم و فردگرایی. کوستلر مضامین سیاسی و فلسفی را در روایت روان‌شناختی جذابی درهم می‌تند و، به کمک بحث‌های منطقی و نمادهای مذهبی، سیاست را با روان‌شناسی و فردگرایی می‌آمیزد. شاید یکی از دلایل موفقیت گسترده این رمان نیز همین باشد.

ظلمت در نیمروز را می‌توان بازسازی داستانی گفت‌وگو با مرگ دانست. صحنه‌های سلول و زندان در این رمان برگرفته از تجربه شخصی کوستلر در زندان‌های اسپانیاست.

کتاب ظلمت در نیمروز داستان مردی به نام روباشوف است که یکی از رهبران انقلاب ۱۹۱۷ است اما بعد از روی کار آمدن استالین خودش در دام دادگاه‌های تشریفاتی او اسیر می‌شود.

 

 

دانلود کتاب ظلمت در نیمروز

 

 

6- معرفی و دانلود کتاب شرق بهشت

6- معرفی و دانلود کتاب شرق بهشت
6- معرفی و دانلود کتاب شرق بهشت

معرفی کتاب شرق بهشت

کتاب شرق بهشت نام شاهکاری پرشور و هیجان‌انگیز از نویسنده‌ی نام‌آشنا، جان اشتاین بک است. او در این اثر از طریق زندگی درهم‌تنیده‌ی دو خانواده‌ی آمریکایی به بازآفرینی داستان هابیل و قابیل در شمایلی جدید می‌پردازد.

درباره کتاب شرق بهشت:

جان اشتاین بک (John Steinbeck) در کتاب شرق بهشت‌ (East of Eden) تصویر جدیدی از خیر و شر، عشق و نفرت و شکست و رستگاری ترسیم می‌کند. رمان در مزارع پربار دره‌ی سالیناس کالیفرنیا روایت می‌شود و داستان زندگی دو نسل، در دو بازه‌ی زمانی متفاوت را بیان می‌کند. پدر خانواده‌ی اول، سایروس تراسک را به عنوان سرباز ارتش و قهرمان دروغین جنگ می‌شناسیم. سایروس همواره بین دو فرزند خود، چارلز و آدام، تبعیض قائل می‌شود بدون این که برای کار خود دلیل خاصی داشته باشد. زمانی که آدام به همراه همسرش، کتی، به کالیفرنیا می‌روند، با خانواده‌ی همیلتون‌ها آشنا می‌شوند. جان اشتاین بک در تصویرسازی همیلتون‌ها از خانواده‌ی مادرش الهام گرفته است. آن‌ها وضع مالی خوبی ندارند. پدر خانواده ساموئل، همراه با همسرش لیزا، با خانواده‌ی پرجمعیت خود زندگی می‌گذراند. ازدواج پابرجا و سنتی آن دو باعث شده تا 9 فرزند خود را، با خصوصیات، استعدادهای متفاوت و توانایی عشق ورزیدن، پرورش دهند.

 

دانلود کتاب شرق بهشت

 

 

7- معرفی و دانلود کتاب در یک جنگل تاریک تاریک

 

7- معرفی و دانلود کتاب در یک جنگل تاریک تاریک
7- معرفی و دانلود کتاب در یک جنگل تاریک تاریک

معرفی کتاب در یک جنگل تاریک تاریک

کتاب در یک جنگل تاریک تاریک نوشته‌ی روث ور از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز و یو اس ای تودی، به زندگی دختری می‌پردازد که داستان‌های جنایی می‌نویسد. او با دعوت یک دوست قدیمی به میهمانی‌ای دعوت می‌شود که او را در مرکز اتفاقاتی معماگونه و مرموز قرار می‌دهد. تجدید دیدار دوستان قدیمی تبدیل به کابوسی اسرارآمیز و خونین می‌شود!

درباره‌ی کتاب در یک جنگل تاریک تاریک:

گاهی اوقات وحشتناک‌ترین چیزی که ممکن است با آن روبرو شوید خودتان هستید!
رمان در یک جنگل تاریک تاریک (In a Dark, Dark Wood) اثری تعلیق‌آمیز و جذاب محسوب می‌شود و موفقیت آن در سال 2015 به حدی بود که چندین ماه در فهرست پرفروش‌ترین‌های اروپا و آمریکا قرار گرفت. روث ور (Ruth Ware) در این داستان جذاب زندگی دختری به نام نورا را دستمایه‌ی روایت خود قرار می‌دهد؛ او نویسنده‌ای منزوی است که به نوشتن رمان‌های جنایی می‌پردازد. نورا به وسیله‌ی دوستى که مدت‌هاست از او خبری ندارد به یک میهمانی در شمال انگلستان دعوت می‌شود. اگر چه نورا تمایلی به ترک کردن خانه‌ی دنج و خلوت خود ندارد اما در نهایت خود را قانع به رفتن می‌کند. در نهایت نورا و چند دوست قدیمی در خانه‌ای شیشه‌ای در دل جنگل در کنار هم قرار می‌گیرند.

میهمانیِ رمان در یک جنگل تاریک تاریک مانند دیدارهای معمولی آغاز می‌شود اما کم کم رنگ و بوی ماجرا تغییر می‌کند و اسرار تک تک شخصیت‌های داستان برملا می‌شود و نورا نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ او هم چیزهایی در گذشته‌ی خود دارد که نمی‌خواهد دیگران بدانند. البته این تنها بخش ترسناک ماجرا نیست، آن‌ها به مرور متوجه می‌شوند که تنها حاضران این خانه‌ی شیشه‌ای نیستند و کسی هم به قتل رسیده است!

دانلود کتاب در یک جنگل تاریک تاریک

منبع:  7 کتاب برتر برای سال 1402

روی دکمه دانلود کلیک کنید پس از 1 دقیقه فایل بهترین کتاب های ایرانی که باید خواندبصورت خودکار دانلود شروع خواهد شد.

گزارش مسئوليت پست نوشته شده بر عهده‌ي نويسنده مي‌باشد، لطفا در صورتي که اين پست را ناقض قوانين مي‌دانيد به ما گزارش دهيد.

نظرات: (۰) هيچ نظري هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

فیلم های ترسناک 2024